Gündem Yabende

0 view 2 mins
Yabende
Analiz Ağu 16, 2018

MHP, yerel seçimler için hazırlıklara bayramdan sonra başlayacak. MHP yönetici kadroları, belediye başkanlarının çalışmalarını inceleyerek rapor hazırlayacak.

Aday olarak öncelikle mevcut belediye başkanlarını değerlendirecek parti yönetimi, seçimin az farkla kaybedildiği, çok adayın bulunduğu yerler ile son seçimde aday olan ve bu talebi devam edenlerle ilgili bir portföy oluşturdu. MHP yerel seçimde herhangi bir ittifak yapmayacak ve ortak aday çıkarmayacak.

Edinilen bilgiye göre, MHP, 2019’un Mart ayında yapılması öngörülen yerel seçim için henüz resmi bir çalışma başlatmamış olsa da teşkilat ve adaylar bazında çalışmalarını sürdürüyor. Bir önceki yerel seçimden yaklaşık 1 buçuk yıl önce adaylarını belirleyen ve alana indiren MHP, bu seçimde de ilk olarak aday belirleme çalışmalarına yoğunlaştı.

VERİLEN TAAHHÜTLER YAPILDI MI?

Aday olarak öncelikle mevcut belediye başkanlarını değerlendiren MHP, seçimin az oyla kaybedildiği, çok adayın olduğu yerler ile son seçimde aday olan ve halen bu talebi devam edenlerle ilgili bir portföy oluşturdu.

MHP’de, aday belirlemede mevcut il ve ilçe belediye başkanlarının taahhütlerini ne ölçüde yerine getirdiklerine ilişkin genel…

Öne Çıkan Başlıklar

AK PARTİ KONGREYE GİDİYOR
AK Parti’nin, 18 Ağustos’ta yapılacak 6’ncı Olağan Kongresi için az zaman kaldı.  Cumartesi günü yapılacak kongrede “Millet bir hedef bir”
DOLAR’DA SON DURUM
Dolar kuru, hafta başında 7.24 TL’ye dek yükselmesinin ardından hafta başında alınan aksiyon planı önlemleri kapsamında 5.90 TL’ye dek indi.
HAYDAR BAŞ’IN MAL VARLIĞINA TEDBİR
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş, ortağı Mustafa Eraslan’ın 6 milyon değerindeki mal varlığını zorla üzerine geçirdiği iddiasıyla
İP’DE İSTİFA DEPREMİ
İP’de istifa depremi yaşanıyor. İP Kurucu üyesi ve GİK üyesi Yusuf Halaçoğlu partiden istifa ettiğini açıkladı. MHP’den istifa ederek, İyi
CHP GENEL MERKEZİNDE OTURMA EYLEMİ
CHP Genel merkezi önünde hareketli anlar yaşanıyor. Delegeler parti binasının önünde oturma eylemine başladı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun son seçimlerde yenilgi