Milli Aradan İstifade Edelim

Çağatay Karagöz
Tarih Ağustos 31, 2017, 1:01 am
4 mins

Milli aradan istifade edelim. Önceliğimizi de Milli Takım’ımıza seçilen oyunculara verelim. Milli Takımlar Teknik Direktörü Mircea Lucescu açıkladığı aday kadroda Fenerbahçe’den Şener, İsmail, Mehmet ve Ozan’ı kadroya dahil etmiş. Bu isimler daha çok Sarı-Lacivertli takımda eleştirilen isimlerdi. Umarız ki takımlarının hafta sonu aldığı galibiyetle onlar da biraz moral kazanmış olurlar ve Milli maçta da kadroya alınmaları halinde iyi bir maç çıkarırlar.

Fenerbahçe aldığı 2-1’lik galibiyetten sonra rahat bir nefes aldı. Transfer sezonunun daha kapanmamış olmasından dolayı da kulislerde birçok ismin yankılandığını duyuyoruz. Geçtiğimiz hafta Aziz Yıldırım 6 transfer yapılacağını söylemişti. İlki de gerçekleşti. Zenit takımından Portekizli defans oyuncusu Neto kiralık olarak kadroya dahil edildi. Kalan bölgeler için ise isim arayışları devam etmekte.

Fransa’dan gelen bir habere göre Hatem Ben Arfa’nın Fenerbahçe’ye geleceği söyleniyor. Bu transferden dolayı çekincelerimin olduğunu daha önce belirtmiştim. Alındığı takdirde banko oynatılması gereken bir oyuncu. Aksi takdirde ikinci bir van der Wiel krizi yaşanabilir. Bonservis sorununun da halledilmesi üzerine PSG kulübüne herhangi bir ücret verilmeyecek.

Forvet bölgesine yapılacak takviye için 4 futbolcunun adı dolaşıyor medyada. Bunlar Webo, Aboubakar, Zapata ve Niasse. Forvet transferinin yapılması için bir futbolcuyu göndermek gerekiyor. Yoksa bir kriz yaşanabilir. Gönderilmesi muhtemel oyunculardan biri de van Persie.

Hazır van Persie demişken biraz da onun hakkında konuşalım. 2 senede 103 milyon lira gibi dudak uçuklatan bir para kazandı van Persie. 2 senede bekleneni verememesine rağmen taraftarlar sürekli yanında durdu. Bu sene için ise öyle iddialı açıklamalar yapmıştı ki taraftarlar çok heyecanlanmıştı. Söylediklerinin aksine etkisiz ve adına yakışmayan bir performans sergileyince de taraftarlardan çok büyük tepkiler aldı. Dahası Gençlerbirliği maçından önce sakatım diyerek idmana bile çıkmadıktan sonra Hollanda Milli Takımı kampında adeta şov yapması tepkilerin iyice çoğalmasına neden oldu. Van Persie bir şekilde sözleşmesini fesh ettirecek hareketlerde bulunuyor. Dikkatli olmakta fayda var.

Hafta sonu Josef için WBA takımının 10 milyon euro gibi ciddi bir teklifle gelmesi camiayı umutlandırmıştı. Ancak WBA, o bölgeye transfer yaptı ve Josef Fenerbahçe’de kalacak gibi görünüyor. Ancak bu futbolcu şu an kiralandı. Josef için çıkış tüneli sezon sonu olacak diyebiliriz. Transfer görüşmesi sırasında Josef’in ağladığı basına büyük harflerle yansıdı. Bu nedendir bilinmez. Şunu söyleyebilirim herkes bazen duygusal travmalar yaşayabilir. Josef’in yaşadığı bu durumun abartılması son derece ayıp bir şey. Öyle bir lanse edildi ki, sanki Fenerbahçe kendisini bırakmıyor ve yalvara yakara izin almış gibi. Futbol haberi yaparken magazine kaçmamalı.

Sonuç olarak 8 Eylül gününe kadar transfer piyasası daha da kızışacak gibi. Son olarak da 30 Ağustos Zafer Bayramımızı tekrar; Mübarek Kurban Bayramımızı en içten dileklerimle kutlarım.

Bir Onceki Yazi

İte Kaka Galibiyet

Bir Sonraki Yazi

Takım Olma Yolunda

Yorumlar

  • (not be published)