Amerika Birleşik Devletleri artık alenen PYD ve YPG’ye yardım ediyor. Suriye’nin kuzeyinde DEAŞ’a karşı mücadele ettiğini iddia eden terör örgütlerine karşı iki gün önce tam 180 TIR silah ve mühimmat yardımı yapıldı. Böylece Amerika’nın toplam yardımı 809 TIR’a ulaştı.

Bunlar gönderdikleri silahların bize döndürüldüğünü hala anlayamadılar. “Ben sana silah gönderiyorum, sen ne yaparsan yap” demek çözüm değildir. Ölen ya da teslim olan her teröristin üzerinden Amerika malı silah çıkıyor. Bunu kimse izah etmeye kalkmasın. Belki bu söyleyeceğimiz çok ağır olacak ama Amerika kendisinin cesaret edemediğini birkaç çapulcuya yaptırmaya çalışıyor; o çapulcular da cevaplarını alıyorlar.

Suriye’nin kuzeyindeki teröristlerin daha önce çocukları da kullandığını aktarmıştık. Amerika bırakın bir uyarıyı ya da silah göndermeyi kesmeyi, teröristlere yardımı daha da artırdı. Tüm bu olan bitenin sonucunda ise; dün Azez’de siviller bombalandı. PYD dün bir çocuğu öldürdü, 6 sivili ise yaraladı. Bu gözü dönmüşlerin ilk saldırısı da değil bu. Daha önce de Azez’e sık sık havan topuyla saldırı düzenlemişlerdi.

Artık teröristlere kendi üniformalarını bile vermekten imtina etmeye Amerika’nın DEAŞ’la mücadele özel temsilcisi olan kişi de bizi suçlayabiliyor. Hem de ne için? El- Kaide’ye destek veriyormuşuz! Allah Allah! Elinde belge var mı paşam? Yok! Nasıl olabilir ki? Dünyada terör örgütü olarak görülen bir topluluğa Türkiye nasıl göz yumabilir ya da yardım edebilir? Sen kendini bizimle mi karıştırdın? PKK çadırına girip de atıp tutmak ne kadar da kolay! Hem sen önce kiminle konuştuğuna, kime konuşma yaptığına bir bak! Senin karşındakiler bebek katilleri, sivil katilleri! Bizimle El- Kaide için işbirliği yapmayı aklından geçiriyorsun da yardıma başladığınız günden beri kime yardım ettiğini biliyor musun? Ya da biliyorsun da işine mi gelmiyor itiraf etmek?

Dünya üzerindeki hiçbir devlet, bir terör örgütüyle işbirliği yapamaz. Mantık hatasıdır bu. Hele ki stratejik ortak olarak gördüğünüz bir devlete yıllarca zarar vermeye çalışmış, insanlarını öldürmüş, askerlerini şehit etmiş bir terör örgütüyle! Amerika eğer bizi gerçekten stratejik ortak olarak görseydi ve bu niyetinde samimi olsaydı, Suriye’nin kuzeyinde ne YPG/PYD kalırdı, ne de DEAŞ. Çünkü Mehmetçik her ikisiyle de savaşmak zorunda kalıyor.

Asıl merak ettiğim soru ise şu: Bu TIR’lar nereden geçiyor? Nereden bu teröristlere ulaşıyor? Bunun mutlaka aydınlatılması lazım.

Konuyu toparlayalım ve kapatalım. Amerika toplam 809 TIR silah, mühimmat ve aracı Suriye’deki PKK uzantılarına teslim etti. Bu silahlar Suriye’de sivillere dönüyor, Kuzey’de ise bize. ‘Zorunlu’ olarak işbirliği yaptıkları terör örgütünün çadırından ise hiç çekinmeden ülkemize iftira etmeyi çok güzel beceriyorlar. Siz önce kime yardım ettiğinize bakın ve artık bu gafletten vazgeçin. Türkiye sizin bildiğiniz Türkiye değil artık.

Yorumlar

  • (not be published)