Takıma “Kocaman” El Değdi

Çağatay Karagöz
Tarih Temmuz 30, 2017, 11:01 pm
4 mins

Fenerbahçe’nin yapmış olduğu hazırlık maçlarında elde ettiği skor pek parlak olmasa da otoritelerin çoğu oynanan oyundan memnun kaldı. Öyle ki Sturm Graz maçında aldığı galibiyet de takıma ekstra moral verdi. En çok da Kocaman’ın bu maçta risk alarak genç Ahmethan Köse’yi oynatması bu genç oyuncu adına çok büyük tecrübe oldu. Maçta skora katkısı olmadı ama ileride kurduğu baskı ile rakip savunmayı yeteri kadar bunalttı. Yeni transferlerden Valbuena ise takımın maestrosu olacak gibi görünüyor. Duran toplardaki ustalığı ve yerinde yaptığı müdahaleler ile o da Sturm Graz maçının adamı olmaya hak kazandı.

Tabii ki eleştirilecek noktalar da var. Strum Graz maçında kaleci Volkan yaptığı bir hata neticesinde az daha galibiyete engel olacaktı. Futbolcunun her zaman gözü topta ve rakip oyuncuda olması lazım. Konsantrasyonunu da her daim en yüksek noktada tutmak zorunda. Volkan’ın şansı ki top üzerine geldi. Yoksa köşe taraflarına veya üst taraflara gitseydi futbol eleştirmenleri Volkan’ı yerden yere vuracaklardı. Kameni de Volkan kadar tecrübeli bir kaleci. Bence artık onun oynama vakti geldi.

Diğer yandan da transfer girişimleri devam etmekte. Geçtiğimiz sezon sonunda konuşulmaya başlayan durum gerçekleşti. Kjaer, Sevilla takımına transfer oldu. Bu transferin 10 milyon euro gibi bir ücretle noktalanması beni biraz üzdü. Çünkü Kjaer en az 15 milyon euro ederdi. Yeni takımında başarılar dileriz. Forvet transferinde ise şu anda pek bir alternatif bulunmuyor. Antalyaspor’dan Eto’o transferinin olması çok zor. Çünkü Eto’o, Antalyaspor’un adeta beyni olmuş durumda. Yeri geldiğinde orta sahaya kadar gelerek aldığı paslar, kurduğu pas organizasyonları ile bulunan goller ve alınan puanlar… Antalyaspor yönetimi bu futbolcuya çok şey borçlu. Lucas Perez’in de ülkesine dönmek istemesi, Bony’de yaşanan sıkıntılar derken transfer yapılamadı. Fenerbahçeli eski oyuncu Pierre Webo da takıma dönebileceğini söylemiş. Benim gibi küçük yaştan itibaren futbolu takip edenler Webo’yu zaten çok iyi bilirler. Webo kaliteli bir forvet. UEFA Avrupa Ligi’nde yarı final oynandığı zamanki takıma yaptığı katkılar yadsınamaz düzeyde. Yine de son söz Aykut hocada. Takımdan gönderilmesi düşünülen Aatif ve Stoch bu sene takımda kalacaklar gibi görünüyor. Kocaman bu iki oyuncuyu taktiksel amaçlı takımda tutabilir. Ben Arfa ve Lima transferleri de gündemdeki yerini koruyor. Koruyor da şu anda 10 numara pozisyonunda oynayabilecek oyuncular mevcut. Bence bu transferlerin yapılması çok gereksiz olur. Ben Arfa gelirse eğer sürekli oynatmak gerekiyor. Yoksa ikinci bir van der Wiel krizi kapıya dayanır. Tehlikeli bir durum. Aynı zamanda bu futbolcu yüksek bir maaş ve yüksek miktarda imza parası da istemiş .Bu transferden vazgeçilmesi daha makul bir durum olur. Geçen hafta yazdığımız yazıda belirttiğim gibi. Ben takıma genç kazandırılmasından yanayım. Eğer forvet transferi yapılacaksa Balkanlardan bulunabilir. Bir Eljif daha niçin bulunmasın ki?

Forvet eksiğine rağmen bu sene çok farklı bir Fenerbahçe izleyeceğimiz açık. Yavaş yavaş taşlar yerine oturuyor. Lig başladığında da takım uyumu sağlanmış olacaktır.

Yorumlar

  • (not be published)