FIRAT’IN DOĞUSU

Ali Alaeddin Yayıntaş
Tarih Ocak 14, 2019, 12:16 pm
2 mins

Fitnenin boynu Fırat’ın doğusudur.

Türkiye’nin milli güvenliğini sabote edecek her türlü saldırgan tertibe karşı uyanık olmak şarttır.

Türkiye için karanlık senaryolar hazırlanmaktadır. ABD’nin sözde çekilme taktiği ile bir amaç güttüğü ortadadır.
12 Aralık 2018’de Türkiye tarafından verilen bir beyanatla Fırat’ın doğusuna yönelik harekatın bir kaç gün içinde olacağı söylenmişti. İşte bundan sonra ABD çekilme taktiği bir oyununa bürünmüştür. Türkiye ile Suriye’nin sıcak çatışmaya girmesi istenmekte olduğu ortaya çıkıyor, ki terör örgütü ile bir kumpas hazırlanıyor.

Gizemli ve gizli eller devrededir. Kavga ve kargaşayı hem sınırlarımız içinde hem de sınırlarımızın dışında körüklüyorlar.
Sosyal dokumuzu bozmak, siyasi dengeyi baltalamak, ekonomik olarak toplumsal huzuru kargaşayla zedelemek için bir nevi tertip düzenliyorlar. İçimizde oluşacak provokasyonlara çok dikkatli olmalıyız. Casuslar cirit attığı, kindar kışkırtmaları işbirlikçilerin karanlık faaliyetlerine dikkatli olmalıyız. Sokakları karıştırma oyunları etrafımızda, başımızın dönüp iyi değerlendirme yapmamamızı istiyorlar.

Yılbaşı gecesi İstanbul Taksim’de Suriye bayrağı açılması infiale yol açmıştır, ki bunlar artabilir, seçim öncesi huzur bozukluklarına sebep hazırlığı olabilir.

ABD siyasi bir küstahlık sergilemektedir. Bu ülke yetkilileri tarafından atılan twitler ortada kendini açıkça sergilemektedir. Türkiye resmen tehdit edilmektedir.

Türkiye çelik yelekli imanına bürünmelidir, çünkü memleketin bekası söz konusudur. Türkiye Cumhuriyeti devletinin duruşu meşrudur. Davamız var olma, milli güvenliğimiz müdafaa gerektirir. Türkiye bölgesel gelişmelerin dışında kalmamalıdır. Terör koridoru yerle bir edilmelidir. Huzur ile bütünleşen zafer şafağına inanmalıyız.
Milli hareket pozisyonu sınırlarımızın bekası için şarttır.

Yorumlar

  • (not be published)