“BÖYLE BİR ŞEY YOK İSLAM’DA”

Yabende
Tarih Ağustos 07, 2018, 2:44 pm
3 mins

Ömer Öztürk isim vermeden, Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün İsmailağa Cemaati’nin lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’na ilişkin sözlerine göndermede bulundu. Öztürk, Cübbeli Ahmet Hoca’nın yaptığı konuşma şeyhi Mahmut Ustaosmanoğlu’nun çok ağır hastalık geçirdiğini ancak sağlığının iyi olduğunu ifade ederek Azrail’in canını almak için sordu ifadelerini sert eleştirdi.

Cübbeli Ahmet Hoca şöyle demişti:

“Birisi gördü zuhuratta Azrail geldi efendi hazretlerine, çok sene oldu 15 sene. Efendim alacak(Canını almayı kastediyor). Efendi hazretleri böyle yaptı; ‘Ben şimdi gelmek istemiyorum.’ Olur mu bu, olur. Çünkü hadiste diyor ki; her peygambere ne verildi, muayyenlik verildi. Ne demek ister gel, ister kal. Velilere de böyle denildi bütün evliyanın ittifakı var.”

“SENİN ŞEYHİN KİM DE ONA SORULACAK”

Ömer Öztürk, bu sözlere ilişkin “senin şeyhin kim de ona sorulacak” diyerek şöyle söyledi:

“Bir tarikatın en ileri gelen adamlarından birisi. ‘Azrail geldi’ diyor bizim şeyhimize, ‘git git benim işim var bu dünyada dedi’ diyor. ’15 sene oldu hala üstadımız hayatta’ diyor” ifadeleriyle Cübbeli Ahmet’e gönderme yaptı. Azrail’in yalnızca İslam Peygamberi Hz. Muhammed’e “canını alabilir miyim” diye sorduğunu söyleyen Ömer Öztürk, Cübbeli’ye sert çıkarak, “Hiçbir Peygambere sorulmayan senin şeyhin kim de ona sorulacak. Böyle bir şey yok İslam’da” dedi.

Ömer Öztürk’ün konuşmasının ilgili bölümü şöyle:

“Bir tarikatın en ileri gelen adamlarından birisi. ‘Azrail geldi’ diyor bizim şeyhimize, ‘git git benim işim var bu dünyada dedi’ diyor. ’15 sene oldu hala üstadımız hayatta’ diyor. Allah kitabında buyuruyor ki o melekler ancak benim emrimle iş görürler diyor. Ve bana hiçbir şekilde asi olmazlar diyor. S.A.V efendimizin son hastalığı 17 gün sürdü. 17 günün sonunda Cebrail geldi dedi ki; Ya Resulallah Cenab-ı Hakkın sana selamı var. Melek-ül-mevt (Azrail) geldi dışarıda bekliyor. İzniniz olursa emri hakkı yapacak. Orada Cebrail’in söylediği söz; ‘Ya Resulallah Adem’den beri, bugün sana gelinceye kadar Allah bu suali kimseye sordurmadı’ diyor. Yani Azrail hiç kimseye vazifeyi ifa edebilirim diye sormadı. Bir tek sana soruyor. Yahu hiçbir Peygambere sorulmayan senin şeyhin kim de ona sorulacak. Böyle bir şey yok İslam’da.”

Yorumlar

  • (not be published)