İP’DE İSTİFA DEPREMİ

Yabende
Tarih Ağustos 06, 2018, 12:01 pm
2 mins

İP’de istifa depremi yaşanıyor. İP Kurucu üyesi ve GİK üyesi Yusuf Halaçoğlu partiden istifa ettiğini açıkladı.

MHP’den istifa ederek, İyi Parti’nin kuruluşunda yer alarak Genel Başkan Meral Akşener’in yanında olan Halaçoğlu, 26. Dönem’de İP’nin Meclis’teki 5 milletvekilinden biri olmuştu. Halaçoğlu, 24 Haziran’da yapılan seçimde partisinin listesinde milletvekili gösterildiği ilden dolayı anlaşmaya varamadıkları için listede milletvekili adayı olarak yer alamamıştı.

Halaçoğlu, basın toplantısında konuşarak, “Sergilenen tavırlar Kurultay’da bir şekilde değişimin olmayacağını göstermektedir. Ben veya bir kişi üzerine oturan bir siyasi harekete karşı verdiğimiz mücadelenin aynının tekrarlandığını görmek bizi son derece üzmüştür. Bu sebeple böyle bir siyasi anlayış içinde olumlu bir sonuca ulaşmanın mümkün olmayacağına karar vermiş bulunuyoruz ve gerek partideki tüm görevlerimizden, gerekse İyi Parti’den istifa ediyoruz” dedi.

MHP’YE GERİ DÖNECEK Mİ?

“MHP’ye geri dönecek misiniz” sorusu üzerine Halaçoğlu, “Hiçbir partiye gitmemiz, dönmemiz söz konusu değil” dedi.

İstifa kararı almadan önce Genel Başkan Akşener ile görüşmediklerini de söyleyen Halaçoğlu, “Akşener ile milletvekilliği listesi hazırlanmasından sonra hiç konuşmadık. Liste dolayısıyla kırgınlığım yok” dedi.

Halaçoğlu ile birlikte İyi Parti Kurucu Üyesi Nevzat Bor, Kurucu Üye Özcan Yeniçeri de istifa ettiğini açıkladı.

Yorumlar

  • (not be published)