Fenerbahçe’nin dün akşam oynadığı karşılaşmada sonuç hiçbir şekilde önemli değildi. Cocu’nun takımda oluşturmak istediği taktik klasik Hollanda takımlarının oynadığı taktik. 4-3-3’ü çoğu kulüp kullanıyor orada. Feyenoord ekibi de bu taktiğin denenmesi için çok mantıklı bir tercih oldu.

İlk yarıda muazzam bir futbol izledik. Her alanda rakibe baskı uygulayan bir Fenerbahçe vardı. Özellikle Barış harikalar yarattı. Eljif ise beklenilenden üstün bir performans sergiledi. İzleyenler de Eljif için “Keşke geçen sezon daha fazla şans bulsaydı. Bu sene daha iyi adapte olurdu.” demiştir illa ki. Forvetsiz bir Fenerbahçe böyle güzel bir futbol ortaya koyduysa kim bilir forvet olunca neler yapacak?

Bu taktiğe kesinlikle tecrübeli bir forvet şart. Kanat oyuncularının dinamizmi ayrı bir renk katmış takıma. Valbuena ve Giuliano ile birlikte tecrübeli bir forvetin transferi takıma çok ama çok şey katacak. Aatif ve Dirar dışında kadrodaki kanat futbolcularının hepsi genç. Gelecekte çok güzel bir takım bizleri bekleyecek.

Şu an Fenerbahçe’nin iki bölgede oyuncu takviyesine ihtiyacı var. Yedek bekleyebilecek bir defans oyuncusu ve en az bir forvet. Ancak öyle ha deyince de oyuncu transferi yapılmıyor. Her şey çok önemli. Kullanılan taktiğe uyumlu olması, takım arkadaşları ile arasında sağlanacak uyum vs. Her şey çok önemli. Yine medyada bir ön liberonun alınacağı haberi var. Ben buna anlam vermekte zorlandım biraz. Eğer Bakayoko gelecekse boşuna para verilmiş olacak. Çünkü Mehmet Topal ve Josef o bölgede zaten iyiler. Kaldı ki Mehmet dün akşam çok güzel bir performans sergiledi.

Öyle umuyorum ki taraflı tarafsız birçok kişi Fenerbahçe’nin oyununu çok beğenmiştir. Akla gelen soru şu olmalı “Fener forvetsiz böyleyse kim bilir forvet gelince nasıl olacak?”. Yeni yönetim ve teknik ekip ile bambaşka bir anlayış geldi takıma. Ancak yine bunu söylemek gerekiyor: Forvet transferi şart.

NEXT ARTICLE

Sırplar 1

Yorumlar

  • (not be published)