“EN BÜYÜK ZENGİNLİĞİMİZ İNSANIMIZ”

Yabende
Tarih Ağustos 09, 2018, 9:14 pm
5 mins

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Başkanı Erdoğan TBMM Genel Kurulunda yemin etti. Yemin töreninin ardından Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yabancı devlet başkanlarının da katıldığı törende konuşma yaptı.

Başkan Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle;

Rabbim göğsümüzü genişlet hayır işlerimizi kolaylaştır. Halka hizmet için bir güzel yolculuğa hazırlanıyoruz. Bizi kibirden muhafaza eyle. Ya Rab bizi haksızlıktan adeletsizlikte, zulümden men eyle.

 

Bugün çıktığımız kutlu yolculuğu Türkiye için milletimiz için hayırlara vesille eyle Rabbim. Evet 4 yıl sonra bir kez daha aynı duygularla Amin diyorum. Rabbim nasip etti bir kez daha milletimizin teveccühüyle bu göreve geldim. Üstelik bu defa yürütme organın tüm yetkileriyle birlikte geldim. Rabbim milletimize ve tüm insanlığımıza yapacağımız hizmetlerle yolumuzu aydınlatsın.

YENİ BİR BAŞLANGIÇ

Şairin dediği gibi bütün iyi kitapların sonunda meltemi selden esen soluğu senden olan yeni bir başlangıç var. Bugün burada sizlerin huzurunda yeni bir başlangıç yapıyoruz. Demokrasi arayışımızın 95 yıllık cumhuriyet tarihi boyunca yaşadığımız denemelerin çok ötesinde yeni bir yönetim modeline geçiyoruz. Geçmişte yol açtığı kaoslar nedeniyle ülkemize bedeller ödeten sistemi geride bırakıyoruz.

TÜM TUZAKLARI BOZDUK

Bugün burada milletimize 95 yıllık cumhuriyetimizi yeni bir yönetim anlayışıyla şahlandırmanın sözünü veriyoruz. Milletimizin bize sağladığı bu imkanı güçlü meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye için yola koyuluyoruz. Tek millet demiştim, tek bayrak, tek vatan, tek devlet demiştik. Hamdolsun milletimizin bizimle birlikte bu 4 ülkeye sıkı sıkıya sarıldığını gördük. Millet olarak bir olduk iri olduk diri olduk kardeş olduk ve hep birlikte Türkiye olduk. Böylece tüm tuzakları bozduk.

 

Bundan sonra bize düşen medeniyetimizin inşaası için kaybettiğimi zamanı geri kazanmak için çalışmaktır. Bugün Bismillah diyerek adımını attığımız yeni başlangıcımızın ilk imtihanı 2023 hedeflerine ulaşmak olacaktır. Bizden sonraki nesillere kendi vizyonlarını gerçekleştirecek bir Türkiye bırakmayı hayal ediyoruz.

CUMA GÜNÜ İLK TOPLANTI

Yeni dönemde Türkiye demokrasiden temel hak ve hürriyetlere ekonomiden büyük yatırımlara kadar her alanda daha iyiye gidecektir. Hep söylediğimiz gibi bizim gönül sınırlarımızın hududu yoktur. İşte buradaki şu manzara gönül sınırlarımızın genişliğinin en somut örneğidir. Dostluğumuz ve kardeşliğimiz için sizlere bir kere daha teşekkür ediyorum.

Bu gece kabinemizi açıklayarak icraatlarımıza başlıyoruz. Yarın devlet geleneklerimize uygun şekilde önce Azerbaycan’a sonra KKTC’ye ilk ziyaretlerimizi yapacağız. Çarşamba günü Brüksel’e gidip NATO toplantısına katılacağınız. Cuma günü kabinemizin ilk toplantısını gerçekleştireceğiz.

EN BÜYÜK ZENGİNLİĞİMİZ İNSANIMIZDIR

Bu ülkede insanların herhangi bir sebepten ötürü dışlandığı, ötekileştirdiği duruma bir daha geri gelmemek üzere geride kalmıştır. En büyük zenginliğimiz insanımızdır. En önemli önceliklerimizden biri nereden geldiğini bilen ve nereye gitmek istediği şuurunda nesil yetiştireceğiz. Türkiye’yi savunma sanayinden sınır güvenliğine kadar her türlü alanda güçlendireceğiz. Ülkemizi en iyi 10 ekonomiye ulaştırmak için makro ekonomik dengelerden yatırımlara kadar her alan çok büyük hamleler yapacağız.

 

 

Yorumlar

  • (not be published)