Camiaya daha başkan seçilmeden Ali Koç taraftarlar için bir umut ışığı olmuştu. Son dönemlerde Aziz Yıldırım’ın yaptığı sert çıkışlar ve bir nevi kulübü dikta etmesi taraftarı bunalttı. Sonunda da istenilen oldu.

Ali Koç’un başkanlığa gelmesiyle küskün taraftar grupları da stada dönmeye başladı. Satılan kombinelerin sayısı 39 bine ulaştı. Bu da taraftarın Fenerbahçe’den neler beklediğinin en önemli göstergesi oldu. Bu yüzden yeni yönetimin çok daha fazla çalışması icap edecek. Öte yandan Başkan Koç’un çağrısıyla kulübün mağazalarına taraftarların akını ayrıca konuşulacak bir konu. Hatrı sayılır miktarda forma satışı oldu. Kulübün kasasına giren para da taraftarın ne kadar vefakar bir tavır takındığının göstergesi.

Cocu, Hollanda’da yaygın olarak kullanılan 4-3-3 taktiğini takıma oturtma gayretinde. Takım daha da ofansif olacak bu taktikle. Ancak ileri uçta bu taktiği benimseyen futbolcu yok gibi. İleri uçta transfer şart.

Wilshere, transferini ülkesinden yana kullandı. Tercihini irdelersek bu sene milli takımına seçilmedi. Özellikle İngiltere’nin yıllar sonra getirdiği bu başarı onu baya kamçıladı. Londra’da kalıp teknik direktör Southgate’in gözüne girmeyi amaçlıyor. Fenerbahçe’ye gelseydi elde edeceği şey daha fazla para olacaktı. Kararına saygı duymak gerekiyor. Comolli, yaptığı açıklamada bazı futbolcularla anlaşıldığını söyledi. Yine de çabuk olmak gerekiyor. Bu takım daha Şampiyonlar Ligi’nde ön eleme maçları oynayacak.

Yine de taraftarlar umut dolu. İstanbulspor ile oynanan hazırlık maçında başta Ali Koç ve Cocu’ya daha sonra da takıma verilen destek yeni ve daha güçlü bir takımın geleceğini gösteriyor.

PREVIOUS ARTICLE

Transfere Hücum

Yorumlar

  • (not be published)