Türk Düşmanı Almanya

Giray Karagöz
Tarih Haziran 17, 2018, 12:05 am
3 mins

Öncelikle Ramazan Bayramı’nın son günü olmasına rağmen bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım. İnşallah, hep birlikte daha barış dolu, nefretin hiç olmadığı bayramlar dilerim.

Nefretin olmadığı dedik zira Almanya’da Türklere karşı ırkçı saldırılar bitmiyor.

Hem de her şeyi deniyorlar.

Araçlara saldırılar da var, köpeklerle saldırılar da var, bunların üstüne FETÖ’yü korumak da var.

Bir polis düşünün ki öylesine bir soruya kızarak bir insana köpeğini saldırtsın. Ya hu ne bu şiddet bu celal? İbrahim Şahan isimli vatandaşımız sadece polis köpeğinin ağzındaki kemiğin oyuncak olup olmadığını sormuş ve sonrası yukarıda yazdığımız gibi…

Şimdi bu adam sesini kesip otursun mu? Tabi ki gerekli yerlere şikayetlerini yapmış. Geçmiş olsun diyelim.

Alman kökenli Türk futbolculara karşı yapılan saldırıları daha önce sizinle birkaç defa paylaşmıştık. Suudi Arabistan maçında ıslıklanan İlkay Gündoğan’ın bu kez arabasını pert etmişler.

Siyasi sebepler olduğu ortada.

Çünkü diğer Türk asıllı oyunculara tepki gelmezken Mesut Özil ve İlkay Gündoğan’a her türlü saldırı devam ediyor. Nedeni Recep Tayyip Erdoğan ile Londra’da buluşmaları. Ayrıca Mesut’un umre ziyaretinde paylaştığı fotoğrafların ardından gelen tepkileri de unutmuş değiliz.

Pişman olmuşları mıdır milli takım tercihleri konusunda bilemeyiz.

Zamanında Mesut’un Almanya milli takımını seçmesi büyük tepkilere neden olmuştu.

İlkay da Mesut da Almanya milli futbol takımının çok önemli oyuncuları. Alman taraftarların kişilerin siyasi ya da dini düşüncelerini yine o kişilere havale etmeleri gerekmektedir. Yoksa iddia edildiği gibi demokratik bir ülke değildir Almanya.

Son olarak da Adil Öksüz’ün izine rastlandığı haberleri gündeme bomba gibi düşmüştü. Nerede? Hiç şaşırmadık, tabi ki Almanya’da… FETÖ’nün ne denli tehlikeli bir örgüt olduğunun konuşulduğu bugünlerde bu bir tesadüf müdür? Zannetmiyorum.

Şimdi Alman Gizli Servisi elemanları tarafından korunuyor bu zat. Üstelik bu iddia da değil efendim. Delilli ispatlı. Helal olsun Anadolu Ajansı’na. Bu zat Almanya’nın başkenti Berlin’de. Üstelik koruma altında. Seçim haftasına giriyoruz artık ve seçimlerin ardından başa gelecek hükümetin bu işe el atmasının çok önemli olduğunu düşünmekteyim. Alman hükümet yetkilileri bu konuda sıkıştırılmalı.

Yorumlar

  • (not be published)