Hafta içinde sportif direktör Damien Comolli’nin Fenerbahçe’ye bir hayli katkısı olacak gibi görünüyor. Fransız spor adamının geçmişi belli. Birçok önemli yıldızın yetiştirilmesinde ve seçiminde çok katkısı olmuş. Ayrıca gelir gelmez çalışmalara başlayıp birçok genç oyuncuyu listesine dahil etmiş. Bu oyunculara dikkat etmekte fayda var.

Şüphesiz ki bu haftanın bomba haberi Fernandao’nun takımdan gönderilmesi oldu. Fernandao’nun satışından 3 milyon dolar gibi de bir gelir elde edildi. Hayırlısı olsun. Bugüne kadar Türk sporuna verdiği katkılardan dolayı kendisine de teşekkür ederiz.

Fenerbahçe’de gündem teknik direktör… Aslında Aykut Kocaman ile yola devam edilmesi gerektiğini daha önce söylemiştik. Kadroyu ve ligi en iyi bilen ve kısa bir süre içinde Fenerbahçe’yi toparlayabilecek tek kişi o. Çünkü başka bir hocanın gelmesi halinde geçireceği uyum süresi bir hayli zaman alacak. Hele ki Şampiyonlar Ligi’nde oynanacak iki eleme tercih konusunda Aykut Kocaman’ı zorluyor.

Elbette ki eldeki kadro şimdilik bir başarı getirmez. Transfer bütçesi de pek elverişli değil. Aziz Yıldırım yönetiminin medyaya yansıttığı borcun fazlasının çıkması bütün işleri alt üst etti. Dolayısıyla Fenerbahçe’yi de bir FEDA sezonu bekleyecek gibi. Dün yapılan basın toplantısında da Ali Koç, transfer yaparken daha çok kiralama işi yapacaklarını söyledi. Şu anda kurda bir fark olduğu herkesin malumu. Zaten ekonomi de kötüyse bu durum kiralamaya zorlamakta. Bu iş için de Comolli gibi ince eleyip sık dokuyan ve tecrübe isteyen birini getirtmek gerekiyordu.

Medyada o kadar fazla transfer haberi çıkmaya başladı ki. Dünya Kupası’ndan sonra bu haberler artacaktır. Fenerbahçe’nin şu anda ilgilendiği pek futbolcu yok. Ancak Ali Koç transferin şifrelerini biraz da olsa verdi: Genç futbolcular. Kadroda yeterli sayıda tecrübeli oyuncu bulunmakta. Bir de bu sene Salih ve Eljif gibi genç kardeşlerimiz de kadroya adapte edilirse çok güzel bir iş çıkmış olacak. Yeter ki bu gençlere güvenelim.

Dün oynanan karşılaşmada Tofaş’ı final serisinde deviren Fenerbahçe Doğuş, 9. şampiyonluğunu elde etti. Kendilerini tebrik ederim.

Son olarak da Mübarek Ramazan Bayramı’nızı şimdiden en içten dileklerimle kutlarım.

Yorumlar

  • (not be published)