Dün, Fenerbahçe tarihinin en kalabalık seçimi yaşandı. İki aday belirlenen tarihe kadar olanca güçleriyle çalıştılar ve Ali Koç, rekor bir oyla başkanlığa getirildi.

Bu seçimde 20 binden fazla Fenerbahçe üyesi oy kullandı. Oyların üçte birini alan Ali Koç, diğer yandan da Aziz Yıldırım’a duyulan isyanın bir neticesi oldu.

Özellikle son 3 yılda takımdaki yanlış yönetim taraftarı oldukça kızdırmıştı. Transferlerdeki yanlış siyaset kulübü borç batağına sapladı bıraktı. Vitor Pereira döneminde harcanan 70 milyon euro gibi para bir sonun başını da getirdi. O sezon gelmeyen şampiyonluk ve Avrupa’da başarısızlık borcun kapanmasını önledi.

Geçtiğimiz sezon takım öyle bir hale gelmişti ki sezonun 3. bitirilmesine şampiyonluk gibi sevinilmişti. İşin acı tarafı da bu olmuştu.

Ülkemizde spor denince akla gelen ilk şey futbol olduğundan giden yönetim futboldaki başarısıyla ölçülüyor. Aziz Yıldırım yönetimi futbolda pek başarılı olamasa da diğer branşlarda yadsınmayacak başarılar elde etti. Basketbolda takım bir ekol oldu. THY Avrupa Ligi’nde finale yükselmek son üç senede gelenek haline geldi.

Ali Koç, seçildiği takdirde çok ciddi bir para girişi yapacağını açıklamıştı.

Ayrıca, teknik direktör konusunda kesinlikle Aykut Kocaman ile devam etmeli. Bu sene Avrupa sahnesine çıkacak olan takımın başına Fenerbahçe’yi ve Türkiye’yi iyi tanıyan bir teknik adam olmalı. Bu tasvir de Aykut Kocaman’ı gösteriyor. Gerek yönetimin gerekse taraftarların Kocaman’a bir şans daha vermesi gerekiyor.

Gelelim transfer konusuna… FFP konusunda sıkıntılı dönemlerden geçen takıma uygulanan transfer politikası kulübün elini kolunu bağlamakta. Öte yandan euro kurundaki artış da ülkemizdeki transfer politikasını etkilemekte. Aynı zamanda artık her sezon takım yenilenmemeli. Gençlere değer verilmeli. Eljif ve kiradan dönecek Salih için kadroda yer açılmalı.

Her şeye rağmen taraflı tarafsız birçok kişinin heyecanla beklediği bir seçimi geride bıraktık. Ali Koç ve ekibine yönetim dönemlerinde başarılar dileriz. Umarız ki beklenen ve özlenen Fenerbahçe’yi bir an önce izleme şansımız olur.

Yorumlar

  • (not be published)