Ligin sona ermesinin ardından Fenerbahçe’de gündem seçim oldu.

Başkan adayları Ali Koç ve Aziz Yıldırım bütün vaatlerini açıkladı. Adaylar kıyasıya rekabete devam ederken diğer yandan da kulübü en az zararla kurtarmanın hesaplarını yapmaktalar. Kolay değil. UEFA’nın tanıdığı bir sınırlama var. Aynı zamanda kur farkından dolayı borçtaki artış UEFA’yı yumuşatsa da aba altından sopa göstermeyi ihmal etmedi.

Seçilecek başkanın öncelikle ekonomik yapıyı çok çok iyi finanse etmesi gerekiyor. İki aday da takımın kasasına katkı yapacaklarını seçim beyannamelerinde, katıldıkları programlarda veya yazılı-görsel basına verdiler. Eğer vaatler es geçilip yine heyecana dalınırsa ve kulübün borcu yine artışa geçerse vay o zaman Fenerbahçe’nin haline.

Öte yandan teknik adam konusu da oldukça hassas. Çünkü seçimden çok kısa bir süre sonra takım toplanacak ve Şampiyonlar Ligi’nde eleme karşılaşmaları oynanacak. O yüzden mevcut teknik adamın kalması en uygunu olur. Verdiği rapora göre futbolcu transferi de çok önemli. Son yıllarda Aziz Yıldırım yönetiminin en büyük hatası tribünlere oynayarak transfer yapmak oldu. Bu şekilde de yönetimsel hatalarını kapatmaya çalıştılar. Ancak sonu yine fiyasko oldu.

Taraftar geçtiğimiz sezon çok sabretti. Bu yıl ise isyan etti. Haklılar da. Bundan sonra kurulacak olan yönetim ise işi çok ciddiye almalı. Sadece ligde şampiyonluk elde etmek bir başarı değildir. Eğer büyük takım iseniz Avrupa’da da hayalleriniz olmalı. Fenerbahçe son dönemlerde bir yarı final bir de çeyrek final oynadı. Bir Avrupa kupasını ülkemize getirebilecek bir kadronun oluşması dileğiyle.

3 Haziran’daki seçimin sonucu şimdiden öncelikle Fenerbahçe taraftarına sonra da Türk sporuna hayırlı olması dileğiyle.

Yorumlar

  • (not be published)