WhatsApp’ta Beklenen Özellik!

Yabende
Tarih Nisan 17, 2018, 9:47 pm
2 mins

Telefon görüşmeleri ve SMS`in yerini alan Whatsapp, dünya üzerinde 1 milyarın üzerinde kullanıcıya sahip. Uygulamada sürekli yeniliklere imzalara atılıyor.

Yeni özelliklerin test edildiği beta sürümünde kullanıcılar, bir süre önce açıklanan yeniliklere göre oluşturdukları WhatsApp gruplarına maksimum 500 kelime ile açıklama yazısı yazabilecek.

Bununla birlikte grupta olan ve yönetici yetkisi olmayan kişiler de açıklama yazısını değiştirebilecek.

Ayrıca, grup açıklamasında yapılan herhangi bir değişiklik, grupta olan tüm kullanıcılara bildirim ile iletilecek. Sesli ve görüntülü aramalarda geçiş yapılmasına da olanak tanınıyordu yeni bir video simge düğmesiyle.

Hürriyet`te yer alan habere göre Whatsapp bugünden itibaren milyonlarca kullanıcıyı çok yakından ilgilendiren yeni bir özelliği daha kullanıma sundu.

Kullanıma sunulan yeni WhatsApp vCard özelliği, kullanıcıların yeni ve bilinmeyen kişileri hızlı bir şekilde tanımasını sağlayacak.

Yeni gelen güncellemeyle gelen özellik, tanımadığınız bir numara size mesaj attığında aktif olacak.

Bu özellikle tanımadığınız kişilerden gelen mesajlar sizi rahatsız edemeyecek. Mesaj atan kişi hakkında önceden vCard’ını aldıysanız, mesaj geldiği zaman özellik ekranda belirecek.

vCard (iletişim kartı) tanımadığınız kullanıcılar hakkında fikir sahibi edinmenizi sağlayacak. Tanımadığınız biriyse `hayır` seçeneğine basarak iletişimi kesebilirsiniz.

Bu özellik, yurt dışından sonra Türkiye`de de kullanıma sunuldu.

Yorumlar

  • (not be published)