SEVGİ BAHÇESİNDE İKİNCİ BAHAR

Yabende
Tarih Mart 11, 2018, 4:52 pm
4 mins

Genç Tasavvufçuları Destekleme ve Geliştirme Derneği(GTDGD) geniş katılımla Turgutlu Huzurevi sakinlerini ziyarette bulundu.

Dernek Başkanı Sühendan Erdin Hanımefendi öncülüğünde derneğin yönetimi ve üyelerinin katılımıyla Pazar günü saat 14.00’de Turgutlu huzurevi sakinleri ziyareti gerçekleştirildi. Ziyarette derneğin musiki korosu Nilay Karakuyulu yönetiminde huzurevi sakinlerine Türk Sanat Müziği ağırlıklı repartuarlarıyla konser verdi.  Konserin ardından derneğin yetiştirdiği gençler solo performanslarıyla ilahiler söyleyerek gönüllere dokundular. Ardından yaşlılara çiçek takdimi yapıldı. Sühendan Erdin ve dernek yönetimi etkinlik sırasında odalarında istirahatlerine devam etmekte olan hasta yaşlıları bilakis hususi ziyaret etmeyi de ihmal etmedi. Etkinlik, ikram servisi ve müzikli eğlence ile nihayete erdi.

Huzurevi ziyaretleri gibi birçok anlamlı ve vefakâr etkinliğe imza atan dernek etkinliklerinin devam edeceğini belirten Dernek Başkanı Sühendan Erdin, mevzu bahis etkinliklerin maksadı hususunda yönetilen soruları şöyle cevapladı:

“Biz dernek olarak yedi yıldır faaliyet gösteren bir derneğiz. Bu yedi yıl süresince faaliyetlerimiz genellikle ilmi ve akademik düzeyde olmuştur. Konferanslarımız panellerimiz, genç nesli yetiştirmeye yönelik çalışmalar içerisindeyiz. Sürekli bu güzellikler bir taraftan devam ederken aynı zamanda da insanlık adına çeşitli kesimleri sevindirmek, mutlu etmek gibi çalışmalar yapmak istedik. Bunun ilkini iki ay kadar önce gerçekleştirdik. Engelliler ile ilgili bir organizasyon yaptık. Çok güzel bir organizasyon oldu. Engellilerin hayat bulduğu, coştukları, eğlendikleri ve kendilerini değerli hissettikleri bir organizasyon olunca bunun devamını getirmek istedik. Düşündük ne yapabiliriz diye aklımıza huzurevi geldi. Biliyorsunuz huzurevi sakinleri çoğunlukla çocukları tarafından oraya terk edilen kimseler ve başka türlü türlü sebeplerle biraz da yalnızlığa mahkûm olan kimseler. Dolayısıyla biz onların o yalnızlıklarını paylaşmak istedik. Onları mutlu etmek istedik.”

“Yaşlı İnsanları Sevindirmek Bir Hizmettir”

Huzur evi sakinlerinin yalnızlıklarını paylaşmak ve mutlu etmek gayesiyle etkinliği gerçekleştirdiklerini dile getiren Erdin yaşlı insanları sevindirmenin hizmet olduğunu söyledi.  Sayın Erdin sözlerine şöyle devam etti:

“Biliyorsunuz yaşlı insanları sevindirmek Allah katında bir hizmettir. Bizim de derneğimiz tasavvufi merkezli bir dernek olduğu için böyle insanlık adına erdemler ile dolu değer üzerine değer katacak olan faaliyetler yapmayı istedik. Dolayısıyla  bugün de gerçekleştirdiğimiz bu organizasyonun güzelliklere ve hayırlara vesile olmasını niyaz ederiz.”

Dernek Başkanı Sühendan Erdin derneğin etkinliklerinin devamının geleceğini belirterek, “Bu etkinliklerin devamı gelecek. Belki de birkaç yerde farklı farklı huzur evlerine gidebiliriz. Altı Nokta Körler Derneği ile alakalı yine bir faaliyet yapmayı düşünüyoruz. Inşallah diyelim.”dedi.

 

Didem Erbiçer, Hasancan Albayrak

Yabende

 

Yorumlar

  • (not be published)