KILIÇDAROĞLU’UN KARŞISINDA ÜÇÜNCÜ ADAY

Yabende
Tarih Ocak 25, 2018, 3:31 pm
2 mins

Eski Yargıçlar ve Savcılar Birliği Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, CHP Genel Başkanı adayı olacak.

Yargıçlar Sendikası eski Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, CHP Genel Başkanlığına aday olacağını açıkladı. Eminağaoğlu, 29 Ocak tarihinde Ankara’da düzenleyeceği basın toplantısında adaylığını duyurağını bildirdi.

CHP’de kurultay süreci devam ederken adaylar da bir bir çıkıyor. Esik İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin ardından eski YARSAV Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu da CHP Genel Başkanlığı’na adaylığını açıklayacak. Ömer Faruk Eminağaoğlu’nun, CHP’nin 36’ncı Olağan Kurultayı ve genel başkan aday adaylığı hakkında Ankara’da 29 Ocak 2018 pazartesi günü açıklama yapacak.

Eminağaoğlu, ‘Yeterli imzayı toplayabilecek misiniz?’ sorusu üzerine “Yeterli koşullar oluşacaktır. Pazartesi günü bunları da açıklayacağım. CHP’nin programı doğrultusunda etkin şekilde hareket etmesi için CHP’yi ayağa kaldırmak ve ayağa kalkmış CHP ile Türkiye’yi yaşadığı sorunlardan kurtarmak için aday olacağım” diye konuştu.

EMİNAĞAOĞLU’NUN CHP GENEL BAŞKANLIĞI ADAYLIĞI İLE İLGİLİ KILIÇDAROĞLU YORUMU

Kılıçdaroğlu, Eminağaoğlu’nun CHP Genel Başkanlığına adaylığı hakkında da gazetecilerin sorduğu soruya yanıt verdi. Kılıçdaroğlu’nun açıklaması şöyle:

“Cumhuriyet Halk Partisi’nin özelliği CHP yöneticilerinin seçimle gelmiş olmasıdır, atamayla değil. Ve biz demokrasiyi savunuyoruz. Elbetti genel başkanlığa da, il başkanlığına da, ilçe başkanlığına da değişik adaylar çıkar. Kuralı vardır. Adaylar çıkar, demokratik yollarla yarışır. Birisi başkan olur, sonra herkes ona destek verir. Bizim temel kuralımız budur”

Yorumlar

  • (not be published)