2018 YILI HAC PROTOKOLÜ GÖRÜŞMELERİ GERÇEKLEŞİYOR

Yabende
Tarih Aralık 31, 2017, 3:02 pm
2 mins

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ile beraberindeki heyet 2018 Yılı Hac Protokolü için Cidde’ye giderek Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanı Muhammed Salih bin Tahir Benten ile bir araya geldi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş beraberindeki heyetle birlikte 2018 yılı hac organizasyonu ilişkin temaslarda bulunmak üzere Cidde’ye gitti. Suudi Arabistan Hac ve Umre Bakanı Muhammed Salih bin Tahir Benten ile bir araya gelen Erbaş, hac veya umre ibadetini eda etmek üzere Suudi Arabistan’a gelen Türk hacı adaylarına sunulan hizmetlerle ilgili görüş alış verişinde bulundu.

Her yıl hac mevsimi başlamadan önce Diyanet İşleri Başkanlığı ve Suudi Arabistan Hac Bakanlığı yetkililerinin bir araya gelerek gerçekleştirdikleri toplantıda, 2017 Yılı Hac Organizasyonu’nda yaşanan sıkıntılar ve çözüm önerilerine ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

Diyanetten görüşmeye ilişkin yapılan açıklamaya göre, 2018 yılında hac farizasını yerine getirmek isteyen hacı adaylarının rahatlıkla ibadetlerini yapabilmeleri için kapsamlı bir hazırlık yaparak Suudi yetkililerle görüşen Diyanet İşleri Başkanlığı yetkilileri, ulaşım, sağlık, konaklama, hacı adayların pasaportlarıyla ilgili prosedürlerin iyileştirilmesi gibi pek çok konuda yapılacak çalışmaları detaylı bir şekilde ele aldı.

Görüşmede, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Yrd. Doç Dr. Selim Argun, Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürü Enver Günenç, Diyanet İşleri Başkanlığı Cidde Din Hizmetleri Ataşesi Süleyman Sarı ve Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünden yetkililer yer aldı.

Yorumlar

  • (not be published)